Zde se dozvíte mnohé nejen z elektrotechniky, ale i z dějin a současnosti letecké techniky i dějin světa, též rady a triky, jak pořídit dobré fotografie.
Pozor, vyhledávač pracuje především na soubory uložené mezi lety 2008 a 2012, nové soubory nahrané od 1.1. do 1.7. 2013 z 99,5% nesnímá!!!, novější soubory nejsou problém.
Windows 10 od verze 1903 představily řadu novinek, jednou z těch „bezpečnostních“ je Sendbox. Sendbox je potřeba stejně jako Hyper-V přidat pomocí funkcí operačního systému.

Pro využívání této funkcionality je potřeba mít instalovanou edici Pro nebo Enterprise a oprávnění lokálního administrátora daného systému Windows. Stran HW je potřeba splňovat požadavky stejné jako využití Hyper-V, tedy 64 bit OS, povolenou virtualizaci na alespoň dvoujádrovém CPU a minimálně 4 GB RAM.
Co je vlastně Sendbox? Ve startu tuto položku nalezneme jako běžnou univerzální aplikaci, ve skutečnosti jde o Virtual Desktop Infrastructure (VDI) stroj obsahující Windows 10 Enterprise. Základní myšlenkou je bezpečný prostor pro testování neznámých aplikací a nastavení. Velkou výhodou a nevýhodou zároveň je, že jde VDI, tedy se zavřením dojde k revertu do výchozího stavu, respektive v přídě běžné VDI dojde k aplikaci bodu obnovení s názvem RDV_Rollback.

Velkou výhodou je, že cokoliv se pokazí, nedojde k poškození našeho systému a paměť i procesorové prostředky jsou izolovány pomocí hypervizoru. Bohužel jsou zde instalovány integrační služby Hypoer-V, takže je možný přenos dat mezi fyzickým strojem a Sendboxem prostřednictvím schránky (nikoliv pomocí drag and drop). Z bezpečnostního pohledu to může být problematické hlavně v případě, kdy je aktivní historie schránky. Síťová komunikace je odstíněna shodně jako v Hyper-V a nejsou mapovány žádné jednotky nebo externí zařízení. V Sendboxu neběží žádné zabezpečení, proto doporučuji testovací programy prověřit pomocí webu virustotal.com, nebo instalovat zkušební verzi antiviru před rozhodnutím přenést instalátory nebo konfigurační soubory do fyzického OS po dokončení testů. Hlavně nezapomeňte, že testy je možno provádět jen do uzavření Sendboxu, zavřením přijdeme o všechno, co je Sendboxu obsaženo (soubory i konfiguraci). Jedinou dostupnou moderní aplikací je Microsoft Edge a nastavení, v instalaci se nachází i Office Hub, OneDrive a další, ale tyto aplikace nelze spustit.
Velkou výhodou oproti předešlým verzím Windows i buildům Desítek je, že nepotřebujeme pro testování další licenci Windows, testovací virtuál máme v ceně základních Windows 10, na druhou stranu je to vykoupeno potřebou vyšší edice. Velkou nevýhodou je, že v Sendboxu nelze testovat aplikace z MS Store. S ohledem na nemožnost restartovat systém je problematické zařazení Sendboxu do domény, proto testování programů, které nějak závisí na Group Policy je prakticky nemožné, jedinou možností je exportovat politiky, které by se měly na daný PC vztahovat a importovat je jako politiky lokální, ale to jsem již zaběhl opravdu daleko.
Komu je Sendbox určen? Především pokročilým uživatelům, kteří si chtějí otestovat neznámou aplikaci nebo nějaké nastavení, které jim má řešit určité potřeby, ale návod pochází z komunitního fóra, kterému příliš nedůvěřují. Dále je pak tato komponenta učena adminům, kteří potřebují otestovat aplikaci z neoriginálního zdroje, případně nějaký skript, u kterého si nejsou jeho fungováním zcela jisti. V neposlední řadě je pak určen i běžným uživatelům, kterým záleží na jejich bezpečí a chtějí přitom stahovat obsah (hlavně sprogramy) z různých míst internetu, nicméně tito uživatelé si musí uvědomit, že po instalaci a spuštění v Sendboxu je nutné nechat vše zkontrolovat kvalitním antivirem (např.: Kaspersky či Bitdefender), jinak vše ztrácí význam. Nicméně testerům, adminům a vývojářům i tato možnost nenahradí testovací virtuál, který může plnohodnotně komunikovat s AD a hlavně je na něm možné provádět dlouhodobé testy. I tak jako správce považuji Sendbox za velký přínos, nicméně je potřeba nemít slepou víru v bezpečnost Sendboxu, protože přenos dat je možný a je možná komunikace po síti. Pro opravdu bezpečné spuštění nějakého neznámého kódu doporučuji, aby byl počítač fyzicky převeden do Offline režimu (odpojen kabel, nebo HW vypínačem vypnuta Wi-Fi karta), nebo bylo užito plně offline virtuálu bez integračních komponent v Hyper-V. Rozhodně byť je zvyk užití Sendboxu pro stahování a test aplikací velmi dobrým návykem, který si může administrátor vytvořit, neměl by polevit v ostražitosti a nedůvěře vůči kódu, který spouští.
 
01.11.2019 17:00:01
jan.kostra
Převod skenů do editovatelného textu.pdf  208.3kB
Sken, tištěnou předlohu či vyfotografovaný text převedu do formátů doc, docx, rtf, html, či txt. Text dokážu převést i ze zabezpečených souborů pdf. bližší info na kontaktech v inzerátu.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3593 | 24%)
Ne (3838 | 26%)
líbí se mi obsah (1927 | 13%)
líbí se mi grafika (1967 | 13%)

Našli jste zde co jste hledali??

Ano, vše (1681 | 20%)
Ano, z větší části (1692 | 20%)
Ano, z měnší části (1706 | 20%)
Ne, to co jsem hledal(a) (1693 | 20%)
Děkuji za návštěvu a doufám, že nalezené informace byli dostatečné Váší potřebě.
V případě potíží mě kontaktujte na e-mail: petrasek.jan@windowslive.com .
administrátor Petrásek Jan
přístup: http://www.webgarden.cz/index.php?action=logoutuser
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one