Zde se dozvíte mnohé nejen z elektrotechniky, ale i z dějin a současnosti letecké techniky i dějin světa, též rady a triky, jak pořídit dobré fotografie.
Pozor, vyhledávač pracuje především na soubory uložené mezi lety 2008 a 2012, nové soubory nahrané od 1.1. do 1.7. 2013 z 99,5% nesnímá!!!, novější soubory nejsou problém.

Reset hesla lokálního admina ve Windows 10 a Windows 8.1

Starý známý postup se záměnou Utilman.exe za cmd.exe již není několik verzí Windows 10 funkční, protože jej zastaví Defender díky rozhraní AMSI. Microsoft má v oficiální dokumentaci uvedeno, že pokud není využíván účet Microsoft, jehož heslo lze přenastavit z jiného zařízení, je správný postup obnova do továrního nastavení, případně reinstalace z instalačního média. Tento postup, pokud neuděláte chybu, dokáže zachovat data uživatele, ale nikoliv aplikace či nastavení systému. Nicméně i tak existuje podobná cesta založená na offline změně registru, kterou Defender nezastaví, pojďme se na to podívat.
Základ je stejný jako v případě hacku přes Utilmana, Windows nastartujeme z instalačního média a pomocí kláves Shift+F10 spustíme z volby jazyka příkazovou řádku. Druhou možností, jak spustit příkazovou řádku je pomocí volby opravit tento počítač.
Do příkazové řádky napíšeme regedit a potvrdíme vše enterem.

Otevře se nám editor registru a přejde v něm do větve HKEY_LOCAL_MACHINE, následně klineme na možnost Soubor (File) a zvolíme Načíst podregistr (Load Hive)
V dialogu pro výběr souboru nalezneme systémový disk našeho PC a v něm složku System32, tedy např.: C:\Windows\System 32. Nyní v této složce nalezneme složku config a vybereme soubor SYSTÉM
 

Nyní si zadáme název, pod kterým bude dostupná, např.: 1234
Rozklikneme HKEY_LOCAL_MACHINE v ní pak naší 1234 a najdeme položku Setup.
 
Dvojklikem otevřeme hodnotu CmdLine a do položky Value Data napíšeme cmd.exe.

Potvrdíme tlačítkem OK a dvojklikem otevřeme hodnotu SetupType a do položky Value Date zapíšeme číslici 2

Potvrdíme OK a klikneme ve stromo položek na naší položku 1234, následně zvolíme Soubor (File) a možnost Uvolnit podregistr (Unload Hive)

Potvrdíme uvolnění registru a zavřeme regedit, následně zavřeme i příkazovou řádku a zvolíme možnost pokračovat do Windows, pokud uvidíme okno volby jazyka instalace systému Windows, také jej uzavřeme a tím restartujeme PC.
Při spouštění Windows se samovolně otevře příkazová řádka, nyní můžeme pomocí příkazů změnit hesla. Vyvolání MMC konzole je možné, ale její ovládání nikoliv, protože PC v tuto chvíli akceptuje pouze vstup z klávesnice.

Do příkazové řádky zadáme: net user
Nyní obdržíme výpis všech uživatelů. Do příkazové řádky zadáme: net user <názve účtu> * 
tedy například: net user admin *

Nyní můžeme zadat nové heslo pro uživatele, nebo dialog potvrdit entrem a výzvu pro zopakování hesla také (pokud vše bez zadání potvrdíme jen enterem, bude nastavení hesla zrušeno a pro přihlášení nebude účet chráněn heslem). Teď již stačí do příkazové řádky zadat příkaz exit

Nyní se dostaneme do Windows a můžeme si případně nastavit heslo běžnou grafickou cestou. Doporučuji ještě provést kontrolu, zda systém po dané změně uklidil, to provedeme následovně: do vyhledávání napíšeme regedit a zvolíme možnost spustit jako správce. Nyní si přejdeme na cestu: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Setup

Nyní nastavíme hodnotu CmdLine na prázdno (smažeme obsah, pokud tam je) a hodnotu SetupType nastavíme na 0 (pokud tam zůstala naše 2).
 
31.03.2021 15:26:03
jan.kostra
Převod skenů do editovatelného textu.pdf  208.3kB
Sken, tištěnou předlohu či vyfotografovaný text převedu do formátů doc, docx, rtf, html, či txt. Text dokážu převést i ze zabezpečených souborů pdf. bližší info na kontaktech v inzerátu.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3593 | 24%)
Ne (3838 | 26%)
líbí se mi obsah (1927 | 13%)
líbí se mi grafika (1967 | 13%)

Našli jste zde co jste hledali??

Ano, vše (1681 | 20%)
Ano, z větší části (1692 | 20%)
Ano, z měnší části (1706 | 20%)
Ne, to co jsem hledal(a) (1693 | 20%)
Děkuji za návštěvu a doufám, že nalezené informace byli dostatečné Váší potřebě.
V případě potíží mě kontaktujte na e-mail: petrasek.jan@windowslive.com .
administrátor Petrásek Jan
přístup: http://www.webgarden.cz/index.php?action=logoutuser
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one