Zde se dozvíte mnohé nejen z elektrotechniky, ale i z dějin a současnosti letecké techniky i dějin světa, též rady a triky, jak pořídit dobré fotografie.
Pozor, vyhledávač pracuje především na soubory uložené mezi lety 2008 a 2012, nové soubory nahrané od 1.1. do 1.7. 2013 z 99,5% nesnímá!!!, novější soubory nejsou problém.

Spektrální složení a zdroje světla

V našem teoretickém úvodu jsme uvažovali o zdroji světla bílého. Tímto pojmem rozumíme světlo, jehož zdroj vyzařuje paprsky v širokém plynulém spektru tak, že obsahuje paprsky všech vlnových délek ve viditelné části spektra. Přitom jednotlivé barvy jsou zastoupeny tak, že světlo vnímáme jako bílé. Jinak také můžeme říci, že ve spektru obyčejného bílého světla jsou zastoupeny všechny duhové barvy. Přecházejí plynule jedna v druhou a žádná z nich nechybí. To znamená, že v tomto světle jsou obsaženy všechny vlnové délky přibližně od 380 nm do 780 nm. A o takovém spektru říkáme, že je (ve sledované oblasti vlnových délek) spojité.

Spektrum nám ale k úplné informaci o složení světla nestačí. Pro fotografické účely je ještě nutno vědět, jak je celková energie bílého světla rozložena na jednotlivé vlnové délky. Pomocí přístroje, zvaného spektrofotometr můžeme složení světla proměřit a získat tzv. spektrální křivku. V běžné praxi nám stačí relativní údaje a křivky, které zachycují vzájemné energetické poměry. Jak taková spektrální křivka vypadá ? Na tomto obrázku vidíme spektrální křivku slunečního světla. V poledne, kdy je slunce nejvýše nad naší hlavou (a tedy sluneční paprsky k nám musí urazit nejkratší dráhu, obsahuje sluneční světlo jen o málo méně paprsků modrých, než červených. Naproti tomu při východu či západu slunce (kdy paprsky musí urazit nejdelší cestu atmosférou) atmosféra pohltí značnou část krátkovlnné složky a sluneční světlo je svým charakterem blízké spektru běžné žárovky (křivka III).

27.04.2009 21:44:16
jan.kostra
Převod skenů do editovatelného textu.pdf  208.3kB
Sken, tištěnou předlohu či vyfotografovaný text převedu do formátů doc, docx, rtf, html, či txt. Text dokážu převést i ze zabezpečených souborů pdf. bližší info na kontaktech v inzerátu.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3593 | 24%)
Ne (3838 | 26%)
líbí se mi obsah (1927 | 13%)
líbí se mi grafika (1967 | 13%)

Našli jste zde co jste hledali??

Ano, vše (1681 | 20%)
Ano, z větší části (1692 | 20%)
Ano, z měnší části (1706 | 20%)
Ne, to co jsem hledal(a) (1693 | 20%)
Děkuji za návštěvu a doufám, že nalezené informace byli dostatečné Váší potřebě.
V případě potíží mě kontaktujte na e-mail: petrasek.jan@windowslive.com .
administrátor Petrásek Jan
přístup: http://www.webgarden.cz/index.php?action=logoutuser
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one