Zde se dozvíte mnohé nejen z elektrotechniky, ale i z dějin a současnosti letecké techniky i dějin světa, též rady a triky, jak pořídit dobré fotografie.
Pozor, vyhledávač pracuje především na soubory uložené mezi lety 2008 a 2012, nové soubory nahrané od 1.1. do 1.7. 2013 z 99,5% nesnímá!!!, novější soubory nejsou problém.

Ruční měření exposice

Minule jsme si řekli, na jakých základech pracuje měření automatické. Tzv. kreativní programy jsou možná poněkud sporným, nicméně komerčně úspěšným vylepšením automatiky. Pokud nám však opravdu záleží na vysoké kvalitě nějakého snímku, nebo chceme sami experimentovat, pořád zůstává nejjistější, byť časově náročnější ruční měření exposice. Jak tedy na to ?

Základní způsoby práce s exposimetrem máme v následující tabulce :

Grafické znázornění

Co měříme

Jak měříme

Měření odraženého světla

Exposimetr zamíříme z místa, odkud fotografujeme na fotografovaný předmět bez ohledu na to, jak je od nás vzdálený. Je to nejčastěji používaný způsob měření, poskytuje však ve většině případů nejméně přesné výsledky. Použít lze jen při snímcích vzdálených objektů a snímcích krajin bez popředí. Tuto metodu používají všechny přístroje s vestavěným exposimetrem, poloautomatické, automaty i digitální. Vhodným rozvržením měřících segmentů, případně použití režimu bodového měření lze nevýhody metody do značné míry eliminovat (viz předchozí kapitola).

Měření dopadajícího světla

Před čidlo exposimetru předsuneme mléčně zbarvený filtr (případně polokouli) a měříme světlo, které dopadá na objekt. To znamená, že čidlo exposimetru natočíme směrem ke světelnému zdroji. Smyslem mléčně zbarveného filtru nebo polokoule

27.04.2009 21:53:01
jan.kostra
Převod skenů do editovatelného textu.pdf  208.3kB
Sken, tištěnou předlohu či vyfotografovaný text převedu do formátů doc, docx, rtf, html, či txt. Text dokážu převést i ze zabezpečených souborů pdf. bližší info na kontaktech v inzerátu.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3593 | 24%)
Ne (3838 | 26%)
líbí se mi obsah (1927 | 13%)
líbí se mi grafika (1967 | 13%)

Našli jste zde co jste hledali??

Ano, vše (1681 | 20%)
Ano, z větší části (1692 | 20%)
Ano, z měnší části (1706 | 20%)
Ne, to co jsem hledal(a) (1693 | 20%)
Děkuji za návštěvu a doufám, že nalezené informace byli dostatečné Váší potřebě.
V případě potíží mě kontaktujte na e-mail: petrasek.jan@windowslive.com .
administrátor Petrásek Jan
přístup: http://www.webgarden.cz/index.php?action=logoutuser
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one