Zde se dozvíte mnohé nejen z elektrotechniky, ale i z dějin a současnosti letecké techniky i dějin světa, též rady a triky, jak pořídit dobré fotografie.
Pozor, vyhledávač pracuje především na soubory uložené mezi lety 2008 a 2012, nové soubory nahrané od 1.1. do 1.7. 2013 z 99,5% nesnímá!!!, novější soubory nejsou problém.

Prohlížení a projekce stereoskopických obrázků

Pro jednoduchost předpokládejme, že jsme již nějakou stereoskopickou dvojici pořídili. Je lhostejno, jakým způsobem... Posunutím přístroje, předsádkou...Nyní si ale obrázek chceme prohlédnou a to pokud možno plasticky :-) Jak na to ?

Základním požadavkem pozorování i projekce stereoskopických obrázků je nutnost pozorovat každý snímek

pouze jedním okem. Pravé oko nesmí vidět levý snímek stereoskopické dvojice a levé oko zase obrázek pravý. Pokud tuto podmínku nesplníme, prostorový vjem se nevytvoří a vnímáme pouze dva navzájem posunuté obrázky.

Nejjednodušší pomůckou

V současné době je nejjednodušším příkladem kukátka papírový přístroj, který najdeme skoro na každém stánku s upomínkovými předměty. Pohledy na starou Prahu či jiné město, prastaré "porno" obrázky...Několikrát přehnutý karton, dvě plastové čočky, cena okolo 50 Kč. Pro první pokus postačí, oměříme si velikost originálních obrázků , na tiskárně si vytiskneme naše obrázky shodných rozměrů a umístíme je přes ty původní :-)

pro pozorování stereoskopických dvojic je "kukátko" - stereoskop. U nás je velmi známý například Meoskop, který vyráběla Meopta Přerov pro pozorování obrázků, pořízených Stereo Mikromou. Určitě se pamatujete na papírové kotoučky s pohádkami, obrázky měst, hradů a zámků...

Velmi podobné zařízení -

stereoskopické brýle - vyrábí a dodává např. již dříve zmíněná firma Loreo. Při objednávce 10 ks vychází cena jedněch "brýlí" cca 1 USD. I tyto brýle můžeme vyrobit sami - postačí 2 shodné čočky přiměřené optické síly (originální Loreo brýle používají klínové spojky s ohniskovou vzdáleností okolo 15 cm), list tvrdého papíru.... Výhodou brýlí je, že můžeme pozorovat prostorové obrázky i přímo na obrazovce počítače :-) Přední strana "brýlí", bližší k pozorovanému obrázku.

Zadní strana "brýlí", ke které jsou přilepeny čočky. Na obrázku je vidět i výřez pro nos pozorovatele...:-)

Použití "brýlí" v praxi - pohled zepředu...

... a z boku.

27.04.2009 21:40:46
jan.kostra
Převod skenů do editovatelného textu.pdf  208.3kB
Sken, tištěnou předlohu či vyfotografovaný text převedu do formátů doc, docx, rtf, html, či txt. Text dokážu převést i ze zabezpečených souborů pdf. bližší info na kontaktech v inzerátu.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3593 | 24%)
Ne (3838 | 26%)
líbí se mi obsah (1927 | 13%)
líbí se mi grafika (1967 | 13%)

Našli jste zde co jste hledali??

Ano, vše (1681 | 20%)
Ano, z větší části (1692 | 20%)
Ano, z měnší části (1706 | 20%)
Ne, to co jsem hledal(a) (1693 | 20%)
Děkuji za návštěvu a doufám, že nalezené informace byli dostatečné Váší potřebě.
V případě potíží mě kontaktujte na e-mail: petrasek.jan@windowslive.com .
administrátor Petrásek Jan
přístup: http://www.webgarden.cz/index.php?action=logoutuser
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one