Zde se dozvíte mnohé nejen z elektrotechniky, ale i z dějin a současnosti letecké techniky i dějin světa, též rady a triky, jak pořídit dobré fotografie.
Pozor, vyhledávač pracuje především na soubory uložené mezi lety 2008 a 2012, nové soubory nahrané od 1.1. do 1.7. 2013 z 99,5% nesnímá!!!, novější soubory nejsou problém.

Měření exposice I. - Historický vývoj

V dávných, pradávných dobách začátků fotografie exposice určovala odhadem. Při malé citlivosti tehdejších materiálů to v zásadě nebyl problém. Posuďte sami. Stalo se něco, když při dvouhodinové exposici jsme se "netrefili" třeba o 10 minut ? Bezpochyby to nebyl žádný vážný problém.

Ale vlastně už v té době vznikaly první pomůcky - exposiční tabulky. Prakticky každý vědec a experimentátor si vede poznámky o svých pokusech. A tyto poznámky, více či méně podrobné nakonec vyústily v první pomůcku, kterou výrobci fotografických materiálů poskytovali svým zákazníkům. Přesnost veškerá žádná, ale alespoň už skoro vždycky "bylo na obrázku něco vidět" :-). Samozřejmě, v řadě publikací existuje velké množství exposičních tabulek, podívejme se však na ty z doby nedávno minulé. Taková exposiční tabulka byla například publikována ještě v 70. letech teď již minulého století v nedělní příloze Rudého práva, kde vycházel mimo jiné i sloupek rad pro fotografy. Jak správně exponovat, jak vybírat fotografický aparát, co dělat v temné komoře...

Tahle mnohojazyčná exposiční tabulka s piktogramy bývala prakticky do rozpadu RVHP v každém balení filmu ORWO z tehdejší NDR. A taky vyhovovala - mimo jiné i díky velké exposiční pružnosti těchto filmů :-)

27.04.2009 21:48:04
jan.kostra
Převod skenů do editovatelného textu.pdf  208.3kB
Sken, tištěnou předlohu či vyfotografovaný text převedu do formátů doc, docx, rtf, html, či txt. Text dokážu převést i ze zabezpečených souborů pdf. bližší info na kontaktech v inzerátu.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3593 | 24%)
Ne (3838 | 26%)
líbí se mi obsah (1927 | 13%)
líbí se mi grafika (1967 | 13%)

Našli jste zde co jste hledali??

Ano, vše (1681 | 20%)
Ano, z větší části (1692 | 20%)
Ano, z měnší části (1706 | 20%)
Ne, to co jsem hledal(a) (1693 | 20%)
Děkuji za návštěvu a doufám, že nalezené informace byli dostatečné Váší potřebě.
V případě potíží mě kontaktujte na e-mail: petrasek.jan@windowslive.com .
administrátor Petrásek Jan
přístup: http://www.webgarden.cz/index.php?action=logoutuser
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one