Zde se dozvíte mnohé nejen z elektrotechniky, ale i z dějin a současnosti letecké techniky i dějin světa, též rady a triky, jak pořídit dobré fotografie.
Pozor, vyhledávač pracuje především na soubory uložené mezi lety 2008 a 2012, nové soubory nahrané od 1.1. do 1.7. 2013 z 99,5% nesnímá!!!, novější soubory nejsou problém.

Další "fígle"

Umožňuje - li to použitá metoda snímání ( dvouobjektivový přístroj, dva přístroje), hloubku ostrosti stereoskopických snímků můžeme zvýšit i tím, když pravým objektivem zaostříme poněkud více na popředí a levým na pozadí. na jednom snímku tedy budou ostřejší motivy v popředí, na druhém snímku v pozadí. Hlavní motiv však musí být ostrý na obou snímcích - odchylky mohou být pouze v krajních mezích. Při současném pozorování oběma očima se dojem ostrosti z obou snímků složí. Tato metoda poskytuje věrnější obraz, protože směr os objektivů je totožný se směrem os očí, které fotografovaný předmět pozorují.

Zvětšíme-li stereoskopickou základnu nad obvyklých 65 mm, dochází při pozorování obrázků s normální základnou ke vzniku zmenšeného prostoru, tzv.

liliputismu.

Nasnímáme-li například kostel, vysoký 20 m a vzdálený 50 m se základnou 1 m, bude jeho velikost ve zmenšeném prostoru asi 15 x menší, tedy asi 1,3 m. při snímání se zvětšenou základnou pro pozorovatele dochází k přiblížení a zdánlivému zmenšení všech předmětů. V našem případě se nám věž kostela "přesune" ze skutečné vzdálenosti 50 m "přiblíží" na vzdálenost 3,2 m a zdánlivě se asi 15 x zmenší. Poloha nekonečna ( tedy pozadí) se nezmění, a ostatní předměty, ležící ve vzdálenosti mezi 50 m a nekonečnem se rozmístí mezi vzdáleností 3,2 m a nekonečnem a jejich vzdálenosti se zdánlivě cca 15 x zvětší. Tím dojde pro pozorovatele ke zřetelnému prostorovému odlišení.

Pokud chceme získat stereoskopický snímek z daného stanoviště, můžeme rovněž použít teleobjektivu. teleobjektiv zvětšuje zorný úhel, pod nímž vidíme dva různé předměty a proto úměrně

tomuto zvětšení úhlu musí být stereoskopická základna zmenšena. Pro určení optimální velikosti stereoskopické základny platí vzorec

b = 0,02/kf x an, kde

kf = ftel/fnorm

b stereoskopická báze ( základna)

an vzdálenost nejbližšího předmětu

ftel ohnisková vzdálenost teleobjektivu

fnorm ohnisková vzdálenost normálního objektivu

Všechny stereoskopické obrázky na této stránce byly nasnímány Pentaxem *ist D a stereoskopickým objektivem Loreo.

27.04.2009 21:39:27
jan.kostra
Převod skenů do editovatelného textu.pdf  208.3kB
Sken, tištěnou předlohu či vyfotografovaný text převedu do formátů doc, docx, rtf, html, či txt. Text dokážu převést i ze zabezpečených souborů pdf. bližší info na kontaktech v inzerátu.

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (3593 | 24%)
Ne (3838 | 26%)
líbí se mi obsah (1927 | 13%)
líbí se mi grafika (1967 | 13%)

Našli jste zde co jste hledali??

Ano, vše (1681 | 20%)
Ano, z větší části (1692 | 20%)
Ano, z měnší části (1706 | 20%)
Ne, to co jsem hledal(a) (1693 | 20%)
Děkuji za návštěvu a doufám, že nalezené informace byli dostatečné Váší potřebě.
V případě potíží mě kontaktujte na e-mail: petrasek.jan@windowslive.com .
administrátor Petrásek Jan
přístup: http://www.webgarden.cz/index.php?action=logoutuser
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one